VILA ZDRAVJA

  • MEDICINSKA TERMODIAGNOSTIKA
  • VITA-LIFE
  • FREKVENCA
  • ZELENA KAPLJA
  • VILA ZDRAVJA
  • Popust do -99%

Ali je termografija odobrena s strani zdravnikov?

Medicinska termografija je v določenih državah odobrena in priznana metoda tako s strani regulatornih agencij kot tudi s strani zdravnikov. V Sloveniji sicer temu še ni tako, vendar je temu v veliki meri botrovalo dejstvo, da te metode v Sloveniji s certificirano opremo in po standardiziranih postopkih doslej ni izvajal nihče. Na željo stranke je možno pridobiti obširen zdravniški izvid s strani zdravnikov, strokovnjakov za medicinsko termografijo v ZDA, ki se ga lahko nato predroči svojemu osebnemu zdravniku za nadaljnjo klinično korelacijo.

Lahko pridem na pregled tudi, če sem noseča?

Seveda, pregled je primeren tudi za nosečnice, saj ne predstavlja nobenega tveganja za nosečnico ali za otroka.

Ima pregled kakšne stranske učinke?

Pregled ne predstavlja prav nobenega tveganja in je popolnoma brez kakršnih koli stranskih učinkov.

Kako poteka pregled?

Pregled poteka v posebnem prostoru, popolnoma brez kontakta z opremo, brez bolečin, pritiskov in sevanja. Stranka se ravna po navodilih termografista, ki kamero usmerja iz ločenega prostora preko avtomatiziranega stojala. Odvisno od obsega pregleda se naredi od 3 vse do 38 termografskih slik (termogramov). Po končanem pregledu sledi pregled termogramov in komentar s strani termografista.

Kako se interpretira rezultate termodiagnostike?

Vsaka bolezen gre v razvoju skozi 6 faz. Na podlagi termalnih markerjev, njihove intenzivnosti in razpršenosti najprej ugotovimo, v kateri od faz se bolezen trenutno nahaja. V skladu s temi ugotovitvami se podajo priporočila in predlogi za nadaljnje ukrepanje.

Kako deluje termografija?

Medicinska termo kamera meri in zaznava procese, ki jih imenujemo »termoregulacija metabolizma« oziroma toplotna energija, ki jo telo oddaja. To poteka tako, da termo kamera zazna energijo v obliki napetosti, ki se aplicira na posamezen piksel, nato se izmeri tok, izračuna se odpornost, podatki pa se nato preračunajo v temperaturo. Skozi lečo omenjene kamere lahko torej zaznamo (vidimo) pojave, ki jih s prostim očesom ne moremo, saj so del nevidnega elektromagnetnega valovanja, ki ga zaznavamo kot toploto. Termografija razkriva presenetljive in zanesljive vzorce toplotne aktivnosti, ki predstavljajo zgodnja opozorila. Ti vzorci nam lahko razkrijejo in nakazujejo glavne vzroke številnih poškodb, motenj in bolezenskih stanj, obolenj ter težav.

Koliko časa traja pregled?

Trajanje pregleda je odvisno od obsega pregleda. Celoten postopek pregleda celotnega telesa traja približno 60 minut, pregled dojk približno 30 minut in regijski pregled prav tako 30 minut.

Kakšna je cena?

Cena je odvisna od vrste pregleda. Vse cene so objavljene v ceniku.

V čem se medicinska termografija razlikuje od ostalih slikovnih diagnostičnih metod?

Vse ostale diagnostične metode na podlagi slik (rentgen, CT, magnetna resonanca, ultrazvok… ) spadajo med strukturne slikovne tehnologije; omogočajo nam vpogled v telo in z njimi odkrivamo že nastale strukturne spremembe (pozna faza), npr. zlome kosti, tumorje, poškodbe na organih itd. V nasprotju s temi orodji medicinska termografija odkriva infrardeče (toplotne) markerje, ki odražajo komaj zaznavne, globlje ležeče kemične signale in signale živčnega sistema. To nam omogoča vpogled v način delovanja telesa (zgodnja faza). Ti nevrološki signali so namreč lahko edini znak, da v telesu obstaja problem, da poškodba še ni obnovljena ali pa da gre za prve signale nastajanja bolezni. S to informacijo se lahko lečeči zdravnik lažje odloča, hitreje in bolj ciljno reagira, se morebiti izogne potrebi po izvajanju agresivnega zdravljenja in prepreči nepopravljive posledice, ki bi lahko nastale kot posledica prepoznega odkrivanja bolezenskih stanj.

Ali obstajajo standardi in protokoli, po katerih se izvaja medicinska termografija?

Seveda in brez upoštevanja teh protokolov so termografske slike neuporabne. Ti protokoli obstajajo že vse od leta 1980 in se z razvojem tehnologije neprestano dopolnjujejo. Tako obstajajo protokoli, ki so obvezni za paciente pred slikanjem kot tudi strogi protokoli, po katerih poteka samo slikanje. Tudi prostor, v katerem slikanje poteka, mora biti opremljen v skladu s strogimi zahtevami protokola (to je tudi razlog, zakaj je pravilno izvajanje medicinske termografije na terenu praktično nemogoče). Tudi termokamera mora izpolnjevati zahteve oz. specifikacije za medicinsko uporabo in biti v ta namen registrirana pri pristojnih inštitucijah, sicer so termografske slike popolnoma neuporabne.

Ali obstajajo znanstvene študije o medicinski termografiji?

Da, na temo medicinske termografije obstaja okoli 10.000 različnih znanstvenih in kliničnih študij, od katerih približno 800 študij obravnava področje medicinske termografije dojk.

Ali medicinska termografija dojk lahko nadomesti pregled z mamografom?

Ne. Medicinske termografije in mamografije namreč nikakor ne moremo medsebojno primerjati, saj gre za dve popolnoma različni diagnostični metodi. Mamografija je diagnostična metoda, ki ugotavlja anatomske spremembe v telesu, ki so se že zgodile, torej ko je tumor že nastal in še to v pozni fazi, ko se ta razvija v telesu že 5 let in več. Medicinska termografija pa je, poleg anatomskih, tudi detektor fizioloških sprememb v telesu, ki se dogajajo v tem trenutku, torej še preden se bolezen razvije, in lahko še preventivno ukrepamo v fazi ustvarjanja pogojev za nastanek tumorjev (še preden ti nastanejo). Ti dve metodi sta med seboj komplementarni oz. dopolnjujoči.

Zdravnik mi je povedal, da je medicinska termografija neuporabna, ali to drži?

Ali vaš zdravnik ni zares seznanjen s to tehnologijo ali pa ima več kot 30 let stare podatke. V tem času je medicinska termografija s pomočjo razvoja tehnologije, standardiziranih protokolov ter napredka v interpretaciji termografskih ugotovitev dosegla ogromen napredek in lahko zdravniku predstavlja neprecenljivo orodje v procesu diagnostike.

Katere bolezni lahko pregled odkrije?

 

  • Preventivni pregled splošnega stanja našega organizma,
  • bolezni in obolenja dojk,
  • bolezni, poškodbe in obolenja gibalnega sistema (težave s hrbtenico, vretenci, kostmi, sklepi, medvretenčnimi ploščicami, bolečine v vratu, artroza, artritis… ),
  • bolezni, poškodbe in obolenja živčnega sistema (nevropatija, nevralgija, nevritis, išias, vkleščenje in prizadetost živca, karpalni tunel, refleksna distrofija, nateg živca… ),
  • bolezni, poškodbe in obolenja mišic, kit in vezi (distrofija, natrganje vezi, mišični spazmi, krči, miofascialni sindrom, tendinitis, poškodbe po nesrečah, zvini, nategi, natrganine mišic, kit, kronična obremenitev mišic, burzitis, sinovitis, športne poškodbe… ),
  • bolezni srca in ožilja (globoka venska tromboza, obolenja in pretočnost vratnih arterij, krčne žile, težave z venami, Raynaudov sindrom, pregled stanj pri kapi, obolenja perifernega ožilja, bolezni temporalnih arterij… ),
  • infekcijske bolezni, vnetja,
  • bolezni in vnetja povezana s prehrano,
  • obolenja zob, zobnih korenin in ustne votline,
  • bolezni, poškodbe in obolenja kože (kožni rak, hiperestezija, ekcem, dermatitis, vnetja, luskavica… ),
  • bolezni in obolenja dihal (astma, bronhitis… ),
  • bolezni in obolenja prebavil in prebavnega trakta,
  • bolezni, vnetja in obolenja sečil (infekcije sečnih kanalov, obolenja ledvic… ),
  • pomoč pri kirurških posegih (določitev lokacije obolenja) in
  • še mnogo drugih.

 

O podjetju

Frekvenca d.o.o.
Dunajska cesta 116
1000 Ljubljana
Slovenija
Telefon: +386 (0)1 23 555 30
Email: info@vilazdravja.com

Vabljeni v VILO ZDRAVJA

Od ponedeljka do četrtka: 9.00 - 18.00
Petek od 9.00 - 13.00
Ob Sobotah, nedeljah in praznikih - zaprto

Prijava na pregled z medicinsko termo-kamero

Na pregled se lahko naročite tudi po telefonu, preko telefonske številke 01 23 555 30 od ponedeljka do četrtka od 9.30 – 15.00 ure in ob petkih od 9.30 – 12.30 ure oziroma preko spletnega obrazca.

Partner

Partner
Copyright 2015 © Frekvenca d.o.o.
  • Kontakt
  • Pogoji poslovanja
  • Piškotki
Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem uporabe te strani soglašate z uporabo piškotkov. Soglašam Več o piškotkih